Babičkine recepty / Proti dozvukom chrípky
@ liečenie -> babičkine recepty     3.11. 03, 02:56

mef píše: Ponúkneme vám niekoľko starých receptov, ak vám po chrípke zostali bolesti hrdla, hrtanu alebo kašeľ.

Cesnak pokrájame na drobno. Napcháme ho do orechovej škrupiny z vlašského orechu a priviažeme medzi palec a ukazovák tej ruky, na ktorej strane cítime väčšie bolesti.

Dobre poslúžia aj obklady z nastrúhaného chrenu alebo obklad z kaše cesnaku a bravčovej masti zmiešanej v pomere 1 ku 1. Dávame ho medzi lopatky. Necháme ho tam 20 minút, nie viac aby sme nepodráždili pokožku. Pre ľudí s veľmi citlivou pokožkou musíme otestovať, či táto náplasť nie je agresívna. Po odstránení do pokožky votrieme olivový alebo slnečnicový olej-

Uvaríme zemiaky v šupke a dáme ich do vrecúška. Potom ich dobre pomliaždime tak aby nezostali hľuzy. Vrecúško dáme na boľavé miesto v takej teplote, ako chorý znesie. Prekryjeme froté uterákom a necháme pôsobiť 20 minút. Aj v tomto prípade po odstránení vrecúška vmasírujeme do pokožky olivový alebo iný kvalitný olej.

Ďalší obklad možno urobiť z bravčovej masti – 2 PL lyžice a 2 čajové lyžičku pepru. Zmiešame dokopy, dáme na gázu, položíme na boľavé miesto a prekryjeme bavlnenou šatkou.


(c) Putnici / http://putnici.sk/