?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Prekliate roky v ríši faraónov
@ záhadná história     20.6. 08, 03:44

Naslovovzatí odborníci i čitatelia Platónovej „povesti o Atlantíde“ a Herodotových „Dejín“ svorne hovoria o prekliatych rokoch v diele týchto osobností antiky.

Pôsobia na nich priam magickou silou a zaháňajú ich myseľ do fantastických predstáv existencie vyspelých civilizácií na Zemi. Netreba sa tomu veľmi diviť, veď údaje ako 8.000, 9.000, 15.000, či 17.000 rokov pred začiatkom vlády faraóna Ahmose II. (Amasisa, od roku 570 pred n.l.) nabádajú poriadne nahliadnuť do histórie, kedy mali žiť najväčší grécki hrdinovia Héraklés, Dionýsos a po nich Atlanťania, Egypťania i Athénčania.

Vytvorila sa ilúzia, ako našu planétu obývali vyspelé mimozemské civilizácie. Archeologické nálezy z týchto období však jasne dokazujú, že ľudia v rôznych končinách Zeme žili primitívnym spôsobom.

O tom, či sú roky z pohľadu starých Egypťanov pravdivé sa nepokúšal nikto dôkladne preskúmať. Automaticky boli pripočítavané k rokom chýbajúcim do začiatku nášho letopočtu. Niektorí vedci sa vyjadrovali, že číselné údaje si autori zmýlili o desatinné miesto. No aj to spôsobilo chaos v zavedenej chronológii zistených historických udalostí.

Pýtate sa: sú roky z ríše faraónov skutočne kliatbou pre realisticky zmýšľajúcich ľudí dneška?
Odpoveď znie: NIE! Roky sú z pohľadu Egypťana pravdivé, len je treba nájsť povestný „kľúč“ a vedieť s ním narábať.

Kňazi v starom Egypte uctievali dávno pred známejšími bohmi (Usire, Hor a pod.) osem prabohov. Im bol zasvätený rok od jedného ranného východu hviezdy Sírius k následnému, čo predstavovalo 365,24 dňa, čiže náš dnešný gregoriánsky rok.

Pomer dnešného datovania rokov k staroegyptskému je potom 1 : 8.

Overovanie správnosti prepočtu:

Vznik nového egyptského zriadenia - 8.000 rokov pred návštevou athénskeho politika Solóna v Egypte v roku 570 pred n.l. = 1.000 + 570 = 1.570 pred n.l. Týmto rokom začína epocha obnovenej samostatnosti a rozmachu za vlády faraóna Ahmose I. Zaujímavosťou je, že Solón navštívil Egypt v čase, keď ríša na čele s Ahmose II. oslavovala významné jubileum.

Vojna Athénčanov s Atlanťanmi – 9.000 rokov pred návštevou Solóna v Egypte za vlády Ahmose II. = 1.125 + 570 = 1.695 pred n.l. Významná udalosť, ktorá posúva bádanie po Atlanťanoch správnym dôveryhodným smerom.
Po dôkladnom výskume zistíme, že Atlanťania boli vlastne Kréťania, ktorí prehrali vojnu proti Athénčanom a ich spojencom.

Od Ahmose II. po Dionýsa uplynulo vraj 15.000 rokov, poznamenáva Herodotos. Po prepočte dostaneme 1.875 rokov + 570 chýbajúcich do začiatku nášho letopočtu, máme k dispozícii rok 2.445 pred n.l.

V gréckej mytológii je Dionýsos považovaný za boha vína a vinohradníctva. Predtým ako sa stal bohom to bol predovšetkým dobyvateľ – vojvodca, podobne ako Héraklés. Podporoval družnosť a zábavu.

Dejiny Egypta poznajú z vypočítaného obdobia jediného panovníka s podobnými vlastnosťami – Menkaureho.

Herodotos uvádza, že egyptský Héraklés začal vládnuť 17.000 rokov pred Ahmose II. Ak tieto roky delíme 8 dostaneme 2.125 rokov. Pripočítaním 570, zistíme začiatok jeho vlády – rok 2.695 pred n.l. K tomuto obdobiu sa viaže panovanie stavebníka prvej kamennej pyramídy na území Egypta, kráľa Džósera.

Otec „Dejepisu“ s najväčšou pravdepodobnosťou spomenul egyptským kňazom, čo bolo Dionýsovi a Héraklovi zasvätené, podľa čoho ich vo vtedajšom svete poznali, a tí pohotovo reagovali, premenovaním svojich vládcov – bohov a porovnaním (pridelením) ich skutkov ku gréckym hrdinom.

Zostáva iba dúfať, že sa nájdu na Zemi historici, ktorí podporia objav prepočtu staroegyptského datovania rokov. Význam schválenia je dôležitejší, ako objavenie hrobky s pokladmi faraóna Tutanchamóna, čo si doteraz nikto neuvedomuje.

Slavomír Chren

Doplňujúce informácie dostanete na adrese: slavo.chren@post.sk


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (7) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
*********/Kaylin20.Jun:11:48
osem prabohovkie20.Jun:04:08

čitateľov: 19993   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3334)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy