?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Tinktúra proti bolestiam kĺbov
@ liečenie -> babičkine recepty     9.1. 03, 04:14
Masážnu tinktúru si z čerstvých kvetov pagaštana vyrobíme jednoducho. Kvety porežeme, nasypeme do bielej fľaše s dobrým uzáverom. Zalejeme alpou a necháme vylúhovať na slnečnom mieste 2-3 týždne. Občas pretrepeme. Precedíme a prefiltrujeme. Boľavé miesto potierame niekoľko raz denne.

Nielen proti zápalom, ale aj proti onkologickým chorobám

Babské ucho ako volajú ľudoví liečitelia šalviu má naozaj pozoruhodné účinky. Niektorí dokonca tvrdia, že denne by sme mali z nej piť preventívne aspoň šáločku čaju. Naše babičky mali tak isto túto rastlinu vždy nasušenú do zásoby. Málo kto vie, že okrem protizápalového účinku je výbornou prevenciou proti onkologickým ochoreniam a aj podpornou liečbou pri ich vypuknutí.

Jednu až dve polievkové lyžice nakrájanej rastliny dáme do pol litra vriacej vody a necháme 3 minúty variť. Odstavíme, pridáme štipku medovky, mäty a ľubovníka. Necháme 10 minút vylúhovať a scedíme. Takto pripravený čaj pijeme. Varením sa nielenže odstránia rôzne oleje, ale uvoľnia sa fermenty dobre pôsobiace na žľazy i miechu.

Šalvia je výborná aj pri zápaloch hrdla, alebo ústnej dutiny. Vtedy necháme rastlinu v horúcej vode vylúhovať, ale nevaríme ju. Obsahuje mnoho éterických olejov, ktoré sú dobré na výplachy, ale zasa nápoj na pitie ich obsahovať nesmie.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 3229   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3355)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy