?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikova článok

vyhžadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Najbohatší muž sveta: 11 pravidiel, ktoré vás nenaučia v škole
@ spoločnos     20.3. 19, 05:12

Pracovný život sa nedelí na školský rok a prázdniny, ale na pracovný čas a dovolenky. V práci si nemôžete odpočinú, ako počas školských čias na lavici, ale musíte si počka, kým vám skončí pracovná doba. Ak sa vám nechcelo ráno vstáva do školy, mohli ste sa žahko vyhovori, že ste chorí a prinies ospravedlnenku, ale v pracovnom svete si žahko prepočítate, či sa vám oplatí ís na PN-ku.

Život študentov je na míle vzdialený od reálneho sveta. Až po skončení školy sú mladí absolventi hodení do života, kedy pochopia, že veža vecí, ktoré fungovali v študentskom ‚bezstarostnom‘ svete, v skutočnosti nefungujú. Veža vecí, ktoré vám poskytovala škola, už život neposkytuje zadarmo.
Študentský život vám poskytuje niekožko šancí, keď spravíte chyby. Toleruje vám dokonca zlyhania. Reálny život sa však s vami už hra nebude. Prinášame vám jedenás  pravdivých životných lekcií , ktoré vás v škole nenaučili. Pravidlá pochádzajú z knihy amerického autora Charlesa J. Sykesa „Oblbovanie našich detí“, z originálu Dumbing Down our Kinds. Tieto pravidlá predniesol aj spoluzakladatež spoločnosti Microsoft Corporation a zároveň najbohatší muž sveta podža časopisu Forbes Bill Gates na americkej vysokej škole.


1.pravidlo Život nie je fér. Zvyknite si na to.
 

2.pravidlo Svet sa nestará o to, ako sa cítite. Svet však očakáva, že budete podáva výsledky, či sa cítite dobre alebo zle.
 

3.pravidlo Nesnívajte o tom, že po skončení vysokej školy zarobíte tisíce. Nikdy nezarobíte milióny, pokiaž si peniaze skutočne nezaslúžite.
 

4.pravidlo Ak si myslíte, že váš učitež v škole bol ten najprísnejší, tak si počkajte na vášho šéfa v práci.
 

5.pravidlo
Ak by ste mali opeka hamburgery v stánku rýchleho občerstvenia,  bolo by to pod vašu úroveň. Avšak vaši prarodičia videli v tejto činnosti vynikajúcu príležitos.
 

6.pravidlo Za vašim zlyhaním nestoja vaši rodičia, ale vy sám. Nežutujte vaše chyby, ale snažte sa z nich pouči.
 

7.pravidlo Pred vašim  narodením neboli vaši rodičia pravdepodobne takí nudní, ako sa vám zdajú teraz. Nudnými sa stali kvôli plateniu vašich účtov, kvôli praniu a žehleniu vášho oblečenia, aj kvôli tomu, že vás musia počúva, že ste ten najlepší človek na svete. Až raz vyletíte z rodičovského hniezda a budete v úlohe vašich rodičov, uvidíte lepšie vaše správanie.  Buďte preto teraz pokorní a ďakujte rodičom, že sa o vás s láskou starajú.
 

8.pravidlo Na škole ste si vždy mohli opravi zlé známky. Dávali vám skoro tožko šancí, kožko ste potrebovali. Život vám však tožko šancí neposkytne.
 

9.pravidlo Život nie je rozdelený do semestrov. Zabudnite na letné prázdniny, prázdniny vám začínajú vždy, keď skončíte v práci.
 

10.pravidlo Televízia ani Facebook vám neukazuje, ako funguje skutočný život. V skutočnom živote, žudia nepijú celý deň kávu, ale musia chodi do práce.
 

11.pravidlo Buďte milí k biflošom na škole. Možno ani netušíte, že možno raz budete pracova pre jedného z nich.http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000156/1390209/Najbohatsi-muz-sveta-radi--11-pravidiel--ktore-vas-nenaucia-v-skole

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdiela tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (4694) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Datejust Lady 31eandlegera02.Aug:04:31
Tiffany & Co presa di Paloma Picasso doppio cuore orecchini [9156] - €56.73 : Professional tiffany outlet stores, tiffanyoutlet.net.cneandlegera02.Aug:04:30
Top qualitĂ  swiss replica orologi on-line.eandlegera02.Aug:04:30
Mont Blanc Etoile : Acquisto Mont Blanc Penne , economici MontBlanc Penna in vendita ora !eandlegera02.Aug:04:30
Tiffany Øreringe : Tiffany - outlet - 2014.comxeauxkori01.Aug:22:43
. . .

čitatežov: 49733   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3085)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívatežov(105)

vloži obrázok do galérie

stručné sms správy