ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:53646

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 113 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: qbobrxttag

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.S astrológom Petrom Mišíkom hovoríme o prognóze jednotlivých znamení v roku 2004 / Ponúkame mapu, cestu si každý zvolí sám
@ veštenie -> astrológia     13.1. 04, 02:23

Tohto roku sme s pánom Mišíkom pripravili horoskop jednotlivých znamení podľa dekád aby čo najpodrobnejšie zorientoval našich čitateľov v smeroch, ktoré im hviezdna obloha ponúkne. Hviezdy nám osud nepredurčujú, sú však našimi veľkými poradcami. Rozhodnutie ako budeme konať máme však vo svojich rukách a pán Mišík pridal ku každému aj radu, aby cesta ktorou pôjdeme bola čo najschodnejšia. Najprv niečo o postavení planét

Jupiter známy ako dobrodej je harmonicky postavený v znamení Panny. Tam robí priaznivý odraz, takže bude pomáhať nielen znameniu Panny, ale aj Býkom a čiastočne Kozorožcom. Ďalšia z planét, ktorá je v tradičnej astrológii považovaná za nepriaznivú planétu, ale môže byť vnímaná aj ako učiteľ, je v znamení Raka.

Saturn bude spôsobovať problémy jednak Rakom, jednak Kozorožcom / je v opozícii k tomuto znameniu/, preto som aj v súvislosti s Kozorožcami hovoril o menšom úspechu. Robí kvadrát na znamenie Barana, čo je nepriaznivá konštelácia, a dosť nepríjemne bude zasahovať aj do znamenia Váh. K Jupiterovi treba zasa dodať, že je to síce dobrák, ale na druhej strane prináša priberanie, choroby z prejedania sa, pohodlnosti, slovom z nadbytku. O pôsobení Saturna by sme mali vedieť, že tvrdosť jeho účinkov je daná tým, čo a ako sme robili v uplynulých 5 až 7 rokoch. Keď sme sa v tom čase dokázali uskromniť a byť systematickí, čestne sa správali, nemusíme sa obávať. Iné to bude u tých, ktorí boli arogantní a povýšeneckí. Tým prinesie ťažkosti.

Urán sa udomácnil v znamení Rýb. Celý rok bude postupovať Rybami, a teda im bude prinášať revolučné zmeny v živote. Povedané aj inak, staré cesty upúšťajú a vydávajú sa na nové.

Neptún je vo Vodnárovi. Na začiatku roka bol v presnej konjunkcii s Venušou. To je prekrásne postavenie pre duchovno ezoteriku. Je to vyššia oktáva lásky v rámci spoločnosti. Nepôjde teda o zmyselnú lásku, ale platonickú, duchovnú. Tí, ktorí hlásajú duchovnú cestu lásky majú zelenú na ďalšie desaťročie. Na druhej strane je tu ale možnosť zľahčovať si situáciu únikom do umelého raja drôg, alkoholu, či iných omamných látok a podliehaniu rôznym pôžitkom. Toto hrozí Vodnárom, ale tiež znameniu v opozícii, teda Levom.

Pluto je v Strelcovi, v jeho poslednej dekáde, a jeho vplyv už nie je tak zákerný.

Barani

21. až 31. marca Náročné úlohy sa im zdajú byť priam nezvládnuteľné. Ich životné istoty sa otriasajú v základoch. Musia ísť cestou cieľavedomosti a výrazného uskromnenia sa. Často ich prepadne pocit, že nevedia dosiahnuť to čo chcú. Robí to Saturn, ktorý je do mája v kvadratúre s ich Slnkom.

1.až. 10. apríla Nespokojnosť od mája a v lete. Vďaka bojovnej povahe dokážu mnohé veci prekonať, a oni to naozaj vedia. Vo výhode sú tí, ktorí doposiaľ vystupovali pokojne, mierne a ktorí sa museli pre problémy v minulosti stiahnuť. Tí môžu počítať aj s postupom a lepšie sa aklimatizujú na dané podmienky. Nasledujúce obdobie je dobré na presadzovanie netradičných vecí, riskovať však môžu len s veľkou dávkou opatrnosti a postupovať pomaly. Nesmú podliehať dojmom, neradím meniť zamestnanie. Hrozí im aj partnerská kríza. Majú však predsa len výhodu – podporu vyššej moci v podobe Pluta a to v prvej polovici roka

11.až 20. apríla. Zo všetkých Baranov budú na tom najlepšie. Vďaka ich realistickému pohľadu na okolité dianie, ich zdravej logike rok 2004 je ideálnym obdobím pre projektovanie budúcnosti. Čo zasadia, z toho budú žiť ďalších 12 rokov. Tí, ktorí podľahnú pýche budú si výrazne kaziť budúcnosť v ďalších rokoch. Majú pred sebou výborný čas na umeleckú tvorivosť, rozvíjať sa budú partnerské vzťahy . Neradím rozchody, rozlúčky. Skončia sa bytové problémy.

Býci

21. až 30. apríla. Prvá dekáda je do značnej miery ovplyvnená predchádzajúcim znamením. Je to dobré obdobie pre ukončenie rôznych záležitostí, zlepšenie financií, čas nájsť si napríklad nové zamestnanie. Určite nepôjdu do horšieho. Dariť sa im bude v kariére, budú mať všetkého nadostač, výrazne ich podporuje Jupiter. Prvá polovička roka je pre nich extrémne dobrá, druhá neutrálna, nie však zlá. Urán im môže dopriať aj náhle výhry v lotérii. Čaká ich dobré zdravie, sláva a peniaze. Záporné aspekty nie sú.

1.až 10. mája. Tento rok im prinesie veľa dobrého. Môžu očakávať pomoc Jupitera, ktorý je im naklonený od mája do neskorej jesene. Naznačuje dlhodobú priazeň osudu. V druhej polovici roka sa im dostane zadosťučinenia za všetky príkoria v predchádzajúcom období. Je to dobré obdobie aj pre upevňovanie zdravia, či jeho zlepšenia. Treba budovať kariéru, zlepšia sa ich majetkové pomery. Priaznivá konštelácia so Saturnom napovedá, že im príde uznanie z miest a od ľudí, od ktorých predtým trpeli, či mali ujmu. Dostane sa im satisfakcie

11.až 20. mája. Býci z tejto dekády nebudú mať až taký výrazný pocit úspechu Na svet sa budú pozerať pesimistickými okuliarami. Objavuje sa u nich závisť a pocit, že sa nevedia sebarealizovať. Budú len priemerní v každej oblasti. Nemá význam aby riskovali. Do jesene je situácia o niečo lepšia ale neprospeje im ak nad všetkým budú príliš špekulovať a hrozí aj neopodstatnený strach.

Blíženci

21.až 31. mája Dajú sa očakávať rôzne zmeny v partnerstve, ale väčšinou k lepšiemu, k mierne pozitívnemu. Nesmú však preceňovať svoje sily, byť arogantní, namyslení. Mohli by totiž stratiť to čo získali a pridali by sa problémy so zdravím. Môžu sa vyskytnúť náhle zdravotné príhody a operácie. V kariére je tu len krátkodobý úspech a potom hrozí pád. Spôsobuje to nepriaznivý vplyv Uránu na prvú dekádu tohto znamenia. Zo všetkého najviac im škodí pýcha.

1.až 10. júna Je tu výrazný pokrok vpred, Urán nebude zasahovať negatívne, naopak podporí ich Neptún, a teda nastáva výrazné zduchovnenie. Môžu sa z nich stať duchovní učitelia a uspejú v širšej spoločnosti, ezoterike a oblasti duchovna celkovo. V láske nastáva len priemerné obdobie. Nepriaznivo ich ovplyvňuje Pluto do marca, teda pozor aby nezaspali na vavrínoch a opäť sa črtá pýcha Niektorí ale budú čeliť náhlym podrazom, ktorým nebudú vedieť zabrániť. Strážny anjel akoby na nich zabudol.

11. až 21. júna Pomaly krok za krokom idú predsa len k lepšiemu, hlavne v umeleckej oblasti. Pluto ale tvorí opozíciu na ich Slnko a tak možno očakávať, že sa objavia na scéne ich života tajní nepriatelia. Oni budú mať zasa sklon ku rôznym nie práve dobrou povesťou sa honosiacim spolkom, tendencie riešiť problémy za chrbtom. Na tieto veci si treba dávať zvýšený pozor.

Raci

22.júna až 1. júla. Doterajšie veľké nepríjemnosti a strašné ťažkosti, ktoré prežívali v roku 2003 ich ešte trochu potrápia začiatkom roka. Postupne sa však zmiernia a odídu. Leto je výrazne lepšie, môžu riskovať, darí sa im aj pri náhlych zmenách. Je tu vplyv Uránu. To čo urobia náhle, behom troch dní, to prospieva. Naopak ak by príliš dlho otáľali a obávali sa, tak neuspejú. Škodia im obavy a strach. V druhej polovici roka radím, pokiaľ je to možné vyhnúť sa súdnym sporom.

2.až 11. júla. Objavuje sa u nich výrazné lipnutie na rodine. Saturn, ktorý prechádza Slnkom a je s nim v konjunkcii ich bude do značnej miery znechucovať. Začne sa im dariť až v druhej polovici roka. Vynikajúcimi budú i dva nasledujúce roky. Saturn spôsobuje nespokojnosť, pesimizmus, nedostatok dobrej nálady. Zvyšuje sa možnosť najrozličnejších chybných rozhodnutí. Radím nesľubovať nikdy to, čo nevedia splniť. Žiaľ, ani oni nebudú nikomu a ničomu veriť. Nemali by sa zúčastňovať na riešení situácií súvisiacich s nehnuteľnosťami a nekupovať ich. Hrozí aj prepracovanosť, výrazné oslabenie zdravia a depresie. To čo si narobili v minulých rokoch sa výrazne zúročí. Ak však žili čestne a skromne, nehrozí im nič vážne.

12. až 22. júla. Musia zvoli cestu priamosti a poctivosti. Prvá polovica roka je výborná, druhá je ťažšia, lebo prichádza Saturn spôsobujúci veľkú nespokojnosť a nepríjemné sú aj partnerské krízy. Hlavne v jeseni neriskovať, pozor na konflikty a zmeny v zamestnaní. Vyhnúť sa sťahovaniu, nehľadať šťastie a peniaze v cudzine Rozišli by sa s rodinou a podlomili si zdravie.

Levi

23. júla až 1. augusta. Prvá polovica roka je bezo zmien, neslaná, nemastná, ako keby vo vyčkávaní. Druhá polovica roka je o niečo lepšia, ale je tu len pomalý úspech. Tu sa až začnú riešiť doterajšie problémy. Postupne sa zlepšuje zdravie a je možné začať riešiť osobné záležitosti. Napríklad sklon k drogám, alebo k alkoholu.

2 až 12. augusta. Celý rok je v znamení uskromnenia sa. Opúšťa ich Jupiter, dariť sa im začne až v novembri, decembri tohto roku. Objavuje sa pod vplyvom Neptúna nepokoj, zníženie sebavedomia, precitlivenosť. Pozor na nadužívanie alkoholu, hrozí vznik alkoholizmu. Možné je tiež podľahnutie ilúziám, sklony ku podvodom. Radím nenaletieť na všetko čo sa „trbliece. Nemali by nič začínať. Opozícia Neptúna má veľmi vážny vplyv na priebeh udalostí.

13.až 23. augusta. Výborne postavené Pluto im dáva ochranu akoby od vyššej moci. Vďaka nej prežijú všetko aj katastrofické scenáre, či katastrofy samotné. Jupiter im dáva zasa veľkú plodnosť. Takže je tu možnosť prírastku v rodine a aj celkovú spokojnosť v rodinnom kruhu. Nepriaznivá je ale istá dramatičnosť a spoločenské či pracovné pády, a to vtedy, ak by podľahli túžbe po zmene. Doteraz sa im darilo slušne, ale teraz už zábradlie nebude až tak silné. Nemali by tiež brať pôžičky, ísť na drahú dovolenku - slovom nežiť nad pomery.

Panny

24.augusta až 1. septembra Priaznivý vplyv, ukončenie sa starších a nepríjemných záležitostí, harmonický vplyv najmä v prvej polovičke roka, kedy je ešte dobre je postavený Jupiter. Darí sa hlavne v rýchlych a rizikových záležitostiach, ktoré by sa mali uskutočniť do konca roku. Zvyšuje sa aktivita a plodnosť Veľmi dobré obdobie pre štúdium, nové zamestnanie, pre prácu na svojom zdravím. Zlé bude pre nich ak sa boja urobiť zmeny. Neobstoja dobre tí , ktorí budú stáť na mieste a nezodvihnú šancu, ktorú im osud podá.

2 až 12.septembra Na začiatku roka zaznamenajú mierny vzostup, postupne sa situácia bude zlepšovať a druhá polovica roka je lepšia. Dariť sa bude hlavne v láske. Úspechy možno dosiahnuť i v kariére. V druhej polovici roka sú možné aj výhry v lotérii či súdoch

13.až 23. septembra. Štart nie je síce veľmi priaznivý, ale od jari sa im darí Úspech prichádza cez skromnosť, poctivosť úprimnosť Pluto je zle postavené Objavujú sa teda aj zákerné problémy, ktoré nedokážu logikou vždy v predstihu odvrátiť. Objavuje sa tiež pýcha, drzosť, arogancia a zníženie morálky.

Váhy

24.septembra až 3. októbra Lepší je druhý polrok a jeseň. Prvý polrok je veľmi nepriaznivý pre partnerské vzťahy. Nebezpečie rozlúk, konfliktov a až depresií. Mnohé Váhy môžu ostať samé. Kríza prakticky vrcholí najmä ak niečo urobili nečestnou cestou v predchádzajúcich rokoch. Saturn ich kvadrátom potrápi. Je tu naznačený aj znížený prísun financií. Toto sa týkala prvého polroka. Východisko - nič nemeniť. Vplyv Saturna je obmedzujúci, ale nie zničujúci. Prejaví sa na psychickej úrovni. Pokiaľ problém vyrieši na psychickej úrovni, vyhne sa ťažkostiam na fyzickej úrovni.

4.až 14. októbra. Úspech prichádza pomaly, ale systematicky a vrcholí koncom roka ale je prítomný aj v ďalších rokoch. Zle sa budú vyvíjať veci ak ich konanie bude unáhlené, ak budú sľubovať čo nemôžu splniť. Môže sa objaviť fyzická slabosť a nespokojnosť. Pozor na prepracovanosť. Váhy z tejto dekády budú nútené sa učiť novým veciam a začínať s netradičnými.

13. až 23. októbra. Koniec roku je výrazne lepší a dariť sa bude v láske, kúpe, predaji i podnikaní dokonca aj s nehnuteľnosťami. Vynikajúce obdobie pre štúdium a priaznivý vplyv Neptúna naznačuje rast v duchovnej oblasti aj v ezoterike. Hrozí však zníženie sebadiscplíny a objavia sa pocity obáv. Východiskom je pravidelné cvičenie, zvlášť by som im odporúčal jogu.

Škorpióni

24. októbra až 13.novembra.Čo začnú v tomto roku, z toho budú žiť v budúcnosti, čo je veľmi priaznivé, ale samotný rok 2004 je len začiatok tohoto obdobia, čo sa neobíde bez driny, námahy, práca, ale aspoň uvidia, že to čo zasadia porastie. Dariť sa bude lepšie v láske a partnerstve vôbec, je možný i sobáš. Veľmi dobré obdobie pre nehnuteľnosti, pozemky, financie a je na obzore aj menšia výhra.

4. až 13. novembra Výborne je postavený Saturn a Jupiter v druhom polroku, takže je aj o veľa lepšie toto obdobie. V prvom polroku sa výrazne prejavuje nepokoj vplyvom Neptúna, ktorý im robí kvadrát na Slnko, takže je tam nebezpečie podrazov a nesústredenosti, ale aj riešenie problémov cez alkohol. Týmto Škorpiónom neprospeje, ak by svoje ťažkosti chceli zvládnuť pomocou veštcov, jasnovidcov, či liečiteľov. Musia všetko riešiť sami po vlastnej a dôslednej úvahe, pretože Neptún by im mohol priniesť závislosť na týchto ľuďoch.

14. až 22. novembra. Narodeným v tomto termíne sa darí od jari až po jeseň. Zima nie je najlepšia a ani záver roka. V januári a vo februári pozor na konflikty. Majú zle postavený Urán, takže sa dajú očakávať náhle straty. Pri unáhlenosti sú možné tvrdé pády. Od marca sa ale situácia podstatne zlepšuje

Strelci

23.novembra až 2.decembra. Nesmú v ničom riskovať, pokojne by mali pokračovať v tom, v čom začali. Nemajú najlepšie obdobie. Je tu nepriaznivý vplyv Uránu. Objavujú sa negatívne dramatické zmeny. Musia si dávať pozor v podstate celý rok. 3. až 12. decembra. Konečne sa objavuje záverečná fáza depresívneho obdobia. Druhá polovica roka bude oveľa lepšia ako prvá, teda priaznivá. Začiatkom roka sa ešte môžu objaviť zdravotné ťažkosti, ďalej arogancia, bezohľadnosť, neprístupnosť a pýcha. 13. až 21. decembra. Títo Strelci majú veľmi dobré obdobie pre štúdium, vzdelávanie, rodinu a plodnosť. Jeseň a zima bude mimoriadne priaznivá. Dariť sa im bude ale po celý rok. Pluto pomaly odchádza z ich znamenia, takže ten anjel ktorý ich doposiaľ veľmi strážil, môže občas zlyhať. Pravda veľmi u nich bude záležať na natívnom horoskope.

Kozorožci

22. až 31. decembra Do júna je vynikajúce obdobie a je dobré a potrebné využiť rôzne ponuky. Vyššie postavení ľudia im budú podávať pomocnú ruku. Pracovitosťou a systematičnosťou dokážu veľa. Saturn im ale môže zhoršovať zdravotné problémy a to sa týka najmä starších ľudí. Nepriaznivé je leto, kedy sa dajú predpokladať väčšie finančné výdaje a aj zdravotné ťažkosti.

1. až 10. januára. Výhodou bude chladná hlava vynikajúco fungujúca na prísnych pravidlách logiky. Prvá polovica roka je perfektná, je tu dostatok financií pre rôzne aktivity. Druhú polovicu roka im bude komplikovať Saturn, ktorý bude v opozícii na ich Slnko. Začnú sa objavovať starosti. Pozor na nadmernú pracovnú záťaž, ktorá im môžte výrazne poškodiť. Treba ísť na dovolenku a pracovnú činnosť striedať s výdatným odpočinkom.

11. až 20. januára. Do októbra sa im bude mimoriadne dariť, a to najmä v spoločenskej a finančnej oblasti. V novembri a decembri však hrozia všakovaké nečakané podrazy a aj rôzne strachy.

Vodnári

21.až 30. januára U narodených v tomto znamení konečne nastáva upokojenie a šťastie. Výrazne negatívne veci by sa narodeným v tomto období nemali stať. Dobré to bude i po zdravotnej stránke, v partnerstve i finančnej oblasti.

31.až 9. februára. Neptún im nadelí zduchovnenie, objavia sa nové možnosti vyslané ich podvedomím. Vynikajúce obdobe pre prácu na sebe a aj v ezoterických aktivitách. Zo záporných vplyvov by som upozornil na ľahšie podľahnutie drogám, mimozmyslovým zážitkom s nedobrým dopadom, na depresie. Treba sa vystríhať závislostiam akéhokoľvek druhu a dávať si pozor na to, aby nepadli do rúk sektám.

10. až 19. februára. Je tu naznačený postupný prechod do obdobia pokoja. Síce mierny, ale naozaj postupný, pretože Urán odchádza z tohto znamenia. Nehrozia žiadne straty, ale pozornosť by mali venovať svojmu zdraviu. Čo i len maličkosti nenechať narásť do nezvládnuteľných problémov, a to sa týka aj duševného zdravia, ale ich hneď riešiť. Majú ochrancu v podobe Pluta. Druhá polovica roka by im mala priniesť mimoriadne šťastie, radosť a úspech. Platí ale, že ak boli v predchádzajúcom období naplnení pýchou, tak sa starosti objavia, ak však mali starosti, tak ich nič nezlomí. Pozor na prepracovanosť.

RYBY

20. až 28. februára. Celkovo sa tu ukazujú dramatické zmeny. Zanechajú staré cesty a čakajú ich nové. Stojí pred nimi naozaj čas mimoriadnych zmien, bydliska, zamestnania. Možnosť vycestovania. Toto obdobie je dobré na dynamické, rýchle reagovanie. S väčšími zmenami je ale lepšie počkať až do druhého polroku. Z negatívnych tendencií by som upozornil na povýšenosť, bezcitnosť, sebectvo. Práve egoizmus môže spôsobiť najmä v prvom polroku ich pád.

1. marca až 10. marca. Po celý rok, ale najmä prvých šesť mesiacov ich bude sprevádzať podráždenosť a nevypočitateľnosť. Opozícia Jupitera so Saturnom naznačuje, že neobstoja v sporoch, ani v súdnych záležitostiach. Majú tendencie míňať peniaze za hlúposti, hrozia im vážne krízy ba aj strata zamestnania. Situácie sú však riešiteľné. Poradil by som – nenechať sa vyprovokovať, nereagovať na reklamy a sľuby, nevstupovať do žiadnych spolkov. Naučiť sa odpovedať a konať s veľkou dávkou diplomacie.

11. až 20. marca Do jesene nepokojné obdobie, nehrozí však pád na dno. Saturn ich bude výrazne podporovať, musia však postupovať pomaly a vytrvalo – to bude zábradlie, ktorého sa stále môžu držať. Postupne sa situácia bude zlepšovať. Ak sa rozhodnú spolupracovať so staršími ľuďmi, bude sa im dariť. Pripomínam aj opatrnosť pri rozhodovaní a aj konaní. Pozor na závislosti a to sa týka aj hazardných hier.

Katarína Bednářová
Foto: Karol Hatala

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 6884   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE