?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Babičkine a iné recepty
@ liečenie -> babičkine recepty     9.1. 04, 01:56

Ide na vás únava?

Potom skúste kúpeľ podľa receptu našich starých mám. Nie je vôbec zložitý. Postačí ak osem hrstí plodov borievky spolu s kúskami vetvičiek z ihličnatého stromu dáme na 15 minút variť do dvoch litrov vody. Precedíme a vlejeme do teplého kúpeľa. Kúpeme sa dvakrát týždenne asi 15 minút. Na celkové prečistenie organizmu stačí ak nalačno pomaly požujeme 5 borievkových bobúľ. Pozor, borievku nesmú užívať tehotné ženy a ľudia, ktorí majú choré obličky.

Hrozí prechladnutie?

Spiaci prorok Edgar Cayce hovoril, že podobne nádcha a bolesť v hrdle vzniká vtedy, ak je organizmus veľmi vyčerpaný a tieto príznaky sú jednoznačne varovným signálom, aby si človek ľahol do postele. Odporúčal turecké kúpele, po nich masáž pozdĺž chrbtice a na nohách soľou, liehom a olejom. Podľa jeho rád je nutné jesť alkalickú stravu, vyhýbať sa bielemu pečivu, dodávať telu tekutiny zásadne vo forme ovocných štiav, nezabúdať na citrusy.

Vôňa lieči

Problémy s trávením, ktoré sú tak trochu daňou za končiacimi sa sviatkami, pomôžu zvládnuť masáže s vonnými olejmi. Skúste si vybrať medzi levanduľou, mätou, rumančekom, bazalkou alebo fenikelom. Môžete aj skombinovať dva z vymenovaných olejov - po 8 kvapkách do 30 ml základného oleja /olivového alebo mandlového/ a masírovať nimi žalúdok, prsnú kosť a stehná. Pri masáži postupujeme vždy smerom zdola hore.

kb

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 3488   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1480)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy