ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:53582

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 123 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: ezlzovqWratt

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.Rok bude priať uniformám a umeniu
@ veštenie -> astrológia     9.1. 03, 09:36

S Petrom Mišíkom o horoskope na rok 2003

Keď sa pozrieme na planéty, ktoré zobrazujú rok 2003 všimneme si niekoľko zvláštností. Ascendent je vo Váhach. Jeden z mála veľmi priaznivých momentov naznačuje, taktnosť, diplomatičnosť, snahu vyriešiť problémy harmonicky. Prináša konečne väčší sklon k umeniu. Bude tiež brániť v tom, aby sme si navzájom ubližovali. Tento aspekt je natoľko silný, že k ostatným ľuďom, partnerom a teda v prípade Košíc napríklad partnerským mestám budeme nápomocní a budeme s nimi dobre vychádzať.

Mesiac je v konjunkcii s Plutom v Strelcovi. Naznačuje to odklon od rodinných vzťahov, veľkú chuť cestovať, k harmonickým väzbám v spoločnosti ako takej, naznačuje aj silné citové vzťahy, nie však precitlivené, skôr cez nitky spoločenské. Mesiac je v trigone s Jupiterom čo hovorí práve o tom, že cestovanie a spoločenské vzťahy nám výrazne pomôžu vo finančnej oblasti. Prakticky to znamená veľký prísun kapitálu z vonku i vďaka cestovaniu a mnohokrát i neobvyklými formami. Lenže opozícia, nie síce až taká presná, na Saturn naznačuje, že pri bojazlivosti, pri našej slovenskej povahe by sme mohli prepásť dôležité šance.

Ďalším priaznivým aspektom je postavenie Merkúra s Venušou, záujem o umenie a kultúru sa zvýši aspoň o dvadsať percent. Je to aj kultivovanie v tejto oblasti. Hovoríme síce len o dvadsiatich percentách, ale predsa len ide o určitý pokrok.

Venuša symbolizujúca kultúru je žiaľ v Škorpiónovi a navyše v konjunkcii s Marsom. Táto konštelácia naznačuje, že kultúra je trochu vnucovaná, vnucovaný je tiež spôsob pôžitkov a zábav a dosť disharmonicky riešených. Za výhodu môžeme pokladať, že planéty sú v druhej polovici znamenia Škorpión. Tým že sú na 27 stupni dokážeme odolať nízkym pudom a zbavíme sa hrubého chtíča. Takže sex schopom a pornografii sa nebude výnimočne dariť. Kultúra bude na intelektuálnejšej úrovni, ale predsa len bude do nás vtláčaná troška silovejším spôsobom. Mnohí ľudia ju budú prijímať neharmonicky. Toto postavenie vzbudzuje záujem o bojové umenia, obľubu armády, uniforiem. Tak isto silových športov.

Venuša je naviac neharmonicky postavená s Uránom a Jupiterom čo prináša finančné straty a možnosť rozpadu rodinných vzťahov. Mars je tak isto v týchto neharmonických väzbách / Urán, Jupiter/ čo napovedá o náhlych nepríjemných výdavkoch na zbrojenie, investície do vonkajšieho pozlátka, ukazovanie sa pred verejnosťou. Našťastie Mars nie je tak postavený, aby sme sa báli vojenského rozdrvenia. Skôr nám táto konštelácia hovorí, že musíme vydržať, zaťať zuby a prekonať svoje ego a túžby. Podľahnú len ľudia s veľmi slabou vôľou, pôžitkári a toto postavenie je veľkým varovaním pre drogovo závislých ľudí! Väčšmi budú chcieť riešiť problémy únikom z reality. Mysticizmus, ktorý je tu naznačený, sa tak isto môže zvrhnúť v silový a navyše cez rôzne kvázi duchovné spoločenstvá, ktoré s duchovnom však majú spoločné pramálo.

Jupiter je vynikajúco postavený v Levovi a s Plutom vytvára trigon. Je to aspekt, ktorý by som prirovnal k ochrane vyššej moci. Napriek vnútornej nespokojnosti, ktorá vzniká medzi úzkymi košickými múrmi je tu ďalší - ochranný múr, ktorý zabráni jej „pretečeniu“. Globálne finančné podpory budú veľké ale nepocíti ich nikto z malých. Podľa všetkého by sa mala na Slovensku v blízkej budúcnosti, nemusí to byť ešte v roku 2003, obnoviť zbrojárska výroba. V tomto roku sa pravdepodobne určí jej smer. Budú sa vytvárať aj nové vojenské jednotky s protiteroristickým zameraním, spomínaný trigón však zabráni ich zneužitiu.

Saturn je v trigone s Uránom. Proti akýmkoľvek obavám a depresiám, ktoré by nás mohli brzdiť, je to šťastné postavenie prajúce netradičným veciam, elektrotechnike a novinkám vôbec. Nesmieme sa báť preraziť novým spôsobom.

Neptún je na 9 stupni vo Vodnárovi a ešte stále je tu Urán na 28 stupni. Znamená to napríklad pre Košice riešiť veci netradičným spôsobom. Zanechajú sa staré cesty, pôjde sa po nových. Ľudia budú chcieť vzhľadom na svoje postavenie niečo dosiahnuť, no zistia že len postavenie im nepomôže. Karierizmus ich nezachráni. Slávni ľudia, ale aj šéfovia ostávajú na tej istej úrovni, k vážnejším zmenám v spoločenskom systéme nedôjde.

Zaujímavý je druhý polrok 2003. Saturn sa presunutím do znamenia Raka dostáva do opozície s Kozorožcom. Podráža nohy ľuďom narodeným v znamení Kozorožca. Znamenie Kozorožca je určitým štátotvorným prvkom. Ľudia začnú byť viac-menej nespokojní s krokmi štátu.

Podnikanie:

Ascendent je vo Venušinom znamení, vo Váhach - presadí sa netradičný, trochu silový dizajn. Venuša v Škorpiónovi naznačuje úspešné podnikanie v oblasti návrhárstva. Ďalej je tu úspech v práci s ľuďmi a v športovej oblasti. Dobre sa bude dariť tým formám biznisu, ktoré sú zamerané na fyzično, kondíciu ľudí, čiže prednosť bude mať manuálna, ručná práca. Je tu vzostup metafyzickej kultúry - ezoteriky, sú tu netradičné formy zárobkov pre ešte nie veľmi známe, respektíve staro -nové ezoterické aktivity.

Zdravie:

Musíme počítať s nárastom zatiaľ nové mutácie ochorení zapríčinené nízkou imunitou. Ľudia sa budú viac prikláňať ku klasickej medicíne, ale pochopia, že si musia vyriešiť svoje citové problémy. Liečenie láskou, láskavým prístupom k pacientovi bude asi najúspešnejšou metódou pre rok 2003. Chirurgia zaznamená úspech hlavne vo vylepšovaní zovňajšku ľudí. Pozor si treba dávať na urologické problémy, ochorenia súvisiace s pohlavnými orgánmi, zvýšený trend je v náraste pohlavných ochorení. Škody na zdraví spôsobí požívačnosť, nestriedmosť.

K poškodzovaniu organizmu dochádza aj cez elektroniku - mobilné telefóny, počítače, rôzne vysokofrekvenčné žiariče. Môžu byť vyvinuté aj celkom nové, verejnosti zatiaľ neznáme život ohrozujúce - doslova zbrane. Žiaľ dochádza tu k nekontrolovateľnému, silovému, tvrdému, nútenému, kostrbatému vývoju týchto zariadení so všetkými deštrukčnými dôsledkami. Je tu ešte ďalší prvok - Neptún vo Vodnárovi, ktorý prináša, čo sa už vlastne prejavilo vlani, použitie nervovo paralytických plynov v Rusku. Neptún jednoznačne hovorí o tom, že bude zámerne dochádzať k ovládaniu podvedomia. Súčasne sa však už vyvíjajú a vývoj bude pokračovať, zariadenia, ktoré eliminujú vplyv rôznych frekvenčných žiaričov - v podstate spotrebičov, na ktoré sme si už zvykli ale veľmi nepriaznivo pôsobia na ľudský organizmus. Škoda len, že tu vidíme nechuť k spolupráci výrobcov modernej techniky s tými, ktorí zjemňujú jej negatívne vplyvy. Len na ilustráciu by som chcel uviesť nosenie digitálnych hodiniek a ich vplyv na poškodenie aury. Keďže sa objavili ako prvý negatívny žiarič, dá sa už sledovať ako pôsobia. Zistil som, že na strane tej ruky, na ktorej sú nosené sa vyskytujú problémy. Ak na pravej ruke, sú to rôzne ochorenia práve na tejto strane a opačne.

Náboženstvo:

Klasické náboženské systémy sa nebudú otvárať iným náboženstvám.

Katastrofy:

Povodne a pohyby zemského jadra budú spôsobovať náhle a vážne komplikácie. Môžeme očakávať povodne, ale aj otrasy zeme, výbuchy sopiek. Situácia u nás bude podobná roku 2002.

Životná úroveň:

Myslím si, že opasok už máme utiahnutý na poslednej dierke a nie je ďalej veľmi čo uťahovať,. Úroveň sa začne veľmi, veľmi mierne dvíhať.

Ako sa bude dariť jednotlivým znameniam

Na križovatke sa rozhodnite sami

BARANI:

Začínajú veľmi dobre vďaka Plutu a Mesiacu. Bude sa im dariť v podstate po celý rok. Čím intenzívnejšie roztočia január, február, marec, apríl, tým zvyšné mesiace prekonajú veľmi dynamicky a je tam naznačený veľký úspech. V láske je zlepšujúci trend, začínajú byť na tom dobre. Od júna 2003 treba venovať zvýšenú pozornosť tráviacim problémom.

BÝCI:

Majú ťažšie obdobie. Je to teraz najmenej podporované znamenie zo všetkých dvanástich. Materializmus Býkov sa ťažko presadí. V láske im začiatok roka nie veľmi praje, prvé uvoľnenie ale len v láske je na jar. Vo finančnej oblasti po veľmi ťažkom období nastane lepšia situácia až v septembri. V zdravotnej oblasti krk, krčná chrbtica, štítna žľaza a pozor na zrak.

BLÍŽENCI:

Do mája majú veľmi zlé obdobie, vracajú sa im všetky problémy, ktoré si nestihli vyriešiť doteraz. Je tam recidíva problémov. Zhoršenie charakteru, pád do nižšej spoločnosti, nechcené ubližovanie, povrchnosť. V zdraví ich bude ohrozovať nervozita a možné sú pľúcne ochorenia. O niečo lepšie sa im bude dariť v druhej polovici roka asi o 30 percent. V oblasti lásky viac jej budú dávať ako dostávať, ale akt dávania ich poteší. Finančná situácia sa v druhej polovici roka sa výrazne zlepší.

RACI:

Momentálne sa im zdanlivo zlepšuje situácia, sú euforicky naladení. V druhej polovici roka však pocítia nepokoj a snahu riešiť problémy nekalým spôsobom. V zdravotnej oblasti sa im komplikuje situácia najmä v lete a na jeseň. Sami si vyrábajú problémy nespokojnosťou a nevyváženosťou. Buď sa v niečom babrú, alebo extrémne rýchlo riešia. Chýba im zlatá stredná cesta. V láske je začiatok roka vynikajúci, ale nechajú sa učičíkať, stačí mať oči otvorené, aby neskôr neprišlo ku konfliktom. Do mája sa o peniaze nemusia obávať.

LEVI:

Veľmi dobrý začiatok, jedno zo super harmonických období. Všetci ich budú podporovať. Bude sa im dariť až do augusta. Sú na tom finančne dobre, spoločensky dokonca vynikajúco. Lenže musia prekonávať svoju vrodenú lenivosť a ak tak urobia, pôjdu dopredu. V zdravotnej oblasti sa ukazuje nepríjemná vec - podliehanie pôžitkom a priberanie, oslabenie nôh. V láske nemôžu očakávať veľa, skôr komplikácie.

PANNY:

Čakajú do jari návrat nepríjemných vecí. Pomalý návrat k normálu je až do septembra, kedy sa rázne môže dostať dopredu. Tam sa konečne po veľkom tápaní spamätajú. Finančne sú potom tiež výrazne lepšie. V láske sú na tom tiež veľmi komplikovane. Budú mať pocit, že sa im v ničom nedarí, budú mať pocit odcudzenia. Hrozí rozpad partnerských vzťahov. V zdravotnej oblasti je najťažším obdobím jar, kedy si musia dávať pozor najmä na interné záležitosti.

VÁHY:

Idú dosť dynamicky do popredia, budú sa právom myslieť, že 2003 rok je pre nich ako stvorený. Vynikajúco sa budú orientovať v umení, v spoločenskej oblasti, dokážu harmonicky pomáhať druhým ľuďom. Konečne sa začlenia do spoločenského rebríčka na stupienok, ktorý im patrí. V láske je mierne nadpriemerné obdobie. V zdraví je trocha nepríjemným obdobím leto a jeseň keď sa objavujú problémy z prechladnutia s dopadom na ľadviny.

ŠKORPIÓNI:

Čaká ich veľmi búrlivý rok, dynamický. Dostanú strašne veľa ponúk z ktorých sa im podarí využiť asi len tretinu. Finančne nebudú na tom tak, ako sú prvotné signály, teda nadmieru pozitívne. V zdravotnej oblasti práve im najviac škodia rôzne vylomeniny zo straty súdnosti, nestriedmosti, pôžitkárstvu a žiaľ aj ich prílišná zvedavosť a pátrania po tajnostiach iných im veľmi poškodí. V láske im Urán dopraje veľmi krásne romantické chvíle, majú sa na čo tešiť.

STRELCI:

Majú veľmi harmonický a pozitívny rok. Strelci ani sami nebudú vedieť ako a dôjdu k slušným peniazom, budú ohodnotení nadpriemerne. Čaká ich nadpriemerný spoločenský postup, naplno využijú svoju dobrodružnú cestovateľskú povahu, dokážu sa plne realizovať. V láske sa dá očakávať veľmi priaznivé obdobie. Budú udávať v móde trend. V zdravotnej oblasti si musia životosprávou dávať pozor na zákerné ochorenia.

KOZOROŽCI:

Budú po celý rok neslaní, nemastní. Nepodarí sa im zbaviť svojej ulity, vždy niečo príde čo ich podrazí. Najťažšie chvíle môžu očakávať od mája. Musia si dávať pozor na financie, investície. Hrozia im rôzne obmedzenia. V prípade nízkych Kozorožcov až väzenie, vyšší zasa budú zviazaní intelektuálne. Je lepšie ak sa sami stiahnu do úzadia a prestanú sa sami tvrdo presadzovať. V zdravotnej oblasti v druhej polovici roka si treba dávať pozor na imunitu, na recidívu chorôb z roku 2002. V láske to nebudú mať ľahké, musia sa vystríhať egoizmu.

VODNÁRI:

Konečne majú Neptún vo svojom znamení. Je to vyššia oktáva lásky. Výbušný Urán. Konečne prestanú mať dojem že sedia na výbušnine. Začína sa im lepšie dariť i keď nemôžeme hovoriť o nadpriemerných príjmoch. Nemôžu očakávať podporu ani od druhých, Jupiter v opozícii to nedovolí. Ale po dlhom čase sa začínajú stabilizovať. Nesmú riskovať. Musia sa vyhýbať akýmkoľvek najmä však súdnym sporom a konfliktom s nadriadenými. V láske ich čakajú komplikácie, oporu nájdu v duchovne, v rozjímaní a v podvedomí. Svet ktorý si začnú tvoriť je z nemateriálnej hmoty. Pozor na psychiku a drogy!

RYBY:

Budú sa nachádzať ako keby medzi dvoma kameňmi. Bude ich tlačiť Saturn zo znamenia Blížencov do mája, teda depresie a pesimizmus, čo pocítia výrazne marcové Ryby, februárové budú v nepokojnom, búrlivom období v druhom polroku. Vo finančnej oblasti môžu očakávať veľké zisky, ale aj veľké straty. Rýchlo minú bez uváženia na nepotrebné veci. V láske je začiatok veľmi priaznivý, čakajú ich nové stretnutia a množstvo romantických zážitkov. V zdravotnej oblasti ich čakajú najmä horúčkovité ochorenia s rýchlym priebehom a rýchlym vyliečením.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 6063   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE