ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránke



Putnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:53646

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 110 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: qbobrxttag

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.



Odštartovala niečo Venuša? II.
@ veštenie -> astrológia     1.7. 04, 04:29

Ragnar položil niekoľko otázok astrológovi Petrovi Mišíkovi v súvislosti s článkom: Odštartovala niečo Venuša?

1.Predpokladajme, že platí to, čo píše Hlas (posilnenie emocionálnej a „hormonálnej“ stránky lásky sa dá v tomto čase pripísať skôr ročným biorytmom pohlavných hormónov) - ľudovo povedané „máj je lásky čas“ (platí to aj na jún,). Potom ma zaujímajú tieto veci:

a) Týka sa vplyv konjunkcie Venuše aj ľudí na južnej pologuli (ktorí, ako vieme, majú v tomto čase jeseň)? Je teda možné očakávať napr. pre obyvateľov južnej Argentíny, Chile a napr. Juhoafrickej republiky akúsi anomáliu oproti iným rokom, v ktorých Venuša obsadzuje iné pozície?

b) Ako by sa prejavila iná pozícia Slnka oproti Venuši - napr. kvadratúra - v tomto období? Domnieva sa pán Mišík, že by sa to v globále (aspoň v rámci severnej pologule) malo premietnuť v pozorovateľnom správaní štatisticky významného počtu ľudí?

2. Čo presnejšie znamená „zmena na vyšších úrovniach“? Čo pán Mišík označuje ako „duchovné zmeny, osvietenie, nové duchovné smery“? Pravdepodobne to totiž predpovedá ako celosvetový trend. Naznačuje to aj nasledujúca veta: „Má teda (Neptún, pozn. Ragnar) celkový vplyv na zlepšenie alebo zhoršenia pomerov v oblasti duchovna.“ Čo v tomto prípade znamená „zlepšenie alebo zhoršenie pomerov“ a ako to súvisí s veľmi rôznorodými kultúrnymi, politickými aj ekonomickými podmienkami na svete?

Odpoveď Petra Mišíka:

„Ročný biorytmus, máj lásky čas - Táto konjunkcia nemusela prebehnúť v máji, takže otázka je bezpredmetná. Venuša nepodporuje hormonálnu stránku lásky a ani ročné biorytmy pohlavných hormónov.

Vplyv úkazu v tomto prípade konjunkcia Slnka a Venuše bol – je rovnaký na všetkých častiach Zeme, zemeguľa sa otáča :-), a to bez ohľadu na to, aké ročné obdobie v tej ktorej krajine majú. Preciťovanie samotného aspektu u ľudí je však individuálne, podľa typu osobnosti, ale zafarbenie pocitu je rovnaké.

Prosím nespájať s Venušou len pudy, hrubé milovanie, vášne, ale najmä kultúru, umenie, snahu po zblížení, a zlepšení vzťahov. Podľa môjho názoru nedorozumenie vzniklo tým, že ľudia pod fyzickou láskou ihneď rozumejú sex. Venuša však neprináša sex. Tak ako slovo láska nie je naznačené len na verejných domoch, tak sa slovo láska skloňuje aj v kostoloch.

Kvadratúra Venuše a Slnka sa prejaví uprednostňovaním napríklad jednej kultúrnej skupiny, na úkor druhej, alebo jedného druhu lásky. Slovom zaniká harmónia. Opozícia – Venuša by nevládla, teda by sa ani kultúra a ani zbližovanie nepresadzovalo.

Štatisticky by sa určite podľa mňa dal tento vplyv dokázať, chcelo by to rozsiahly tím ľudí.

K otázkam pôsobenia Neptúna

Všetky udalosti či už kultúrne, politické, alebo ekonomické sú v prvom rade tvorené ľuďmi. Každý z nás má trochu inak nastavený radar na vnímanie, a teda aj na vnímanie Neptúna. Podľa toho uprednostní jeden v danej situácii fanatizmus, ďalší sklon ku kolektívnej meditácii, iný zvolí zasa ďalšie podmienky pre lepší duchovný vývoj – ale u všetkých dôjde k duchovnému posunu, odklonu od materializmu – k zjemneniu vnímania duchovna – a to bude ten celosvetový vplyv. Nemožno hovoriť, že to má dopad len na istú kultúru, na isté duchovné smery. Vždy bude záležať od stoličky, na ktorej sedíme, a aký uhol pohľadu zvolíme.

Z nášho pohľadu je pozitívum v tom, že môžeme robiť akýkoľvek druh duchovnej náuky, či už náboženský, ezoterický, či sektársky. Z pohľadu hlavy niektorej z cirkví je to iné, lebo ona chce aby sa preferovala len jedna náuka a vynikla nad druhou. Navyše má snahu ostatné eliminovať. Takže ak sa ma pýtate čo ja rozumiem pod pojmom pozitívny vplyv, tak je to celková tolerancia k duchovným náukám. Je to odklon od orientácie na peniaze a majetok a hľadanie novej duchovnej platformy.“

Pripravila: Katarína Bednářová
Foto: Karol Hatala

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 4356   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie



powered by EDGE