?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Remi Kloos: Propaganda Vianoc s receptom na vianočné medovníky
@ spoločnosť     29.12. 14, 04:23

Propaganda Vianoc je pre mňa jednou z najznesiteľnejších propagánd vôbec. Kým každá propaganda raz skončí, tá vianočná má jednu vlastnosť a to, že nikdy neskončí, respektíve, vracia sa každý rok.

Niekto si povie: "Aha ho! Neznaboha! Hejtera Vianoc!" Nie je to tak. Ako krstený a birmovaný katolík (v rodine bola taká tradícia), sa za neznaboha nepovažujem. Skôr za poloateistického katolíka, ktorý zišiel z tejto cesty a kráča si cestami-necestami vyčlenenými pre odpadlíkov.

Späť však k vianočnej propagande. Vianočná propaganda má niekoľko základných pilierov, stojí prakticky na štyroch základných pilieroch.

Prvým sú vianočné reklamy, ktoré začínajú každým rokom skôr a skôr. (Tento rok to bolo už v októbri, ak sa nemýlim.) Tvorcovia vianočnej propagandy žijú totiž v tom, že bez ich práce, by človek správnym spôsobom neprežil (možno, že aj vôbec) vianočné sviatky, a že to, jednoducho, nemôžu nechať len tak na neho.

Preto mu aj vianočnými reklamami mimoriadne nezištne navodzujú čaro vianoc. Presvedčujú ho, aby nakúpil, čo sa len zmestí (a aj nezmestí) pod stromček. Veď, nie je to milé, keď malý Ježiško bez šoferáku pristaví na dvor (či do garáže) nové auto? (Ježiška policajti nepokutujú, nedovolia si. Ježiško je inak aj veľký IT odborník, lebo vie, aké PC, notebook, tablet, smartfón má kúpiť.)

Vtipné je, že existuje aj vianočný splátkový festival a festivaly podobného druhu, kde festivalisti nakúpia darčeky a darčekiská na splátky, aby bol Ježiško bohatý, lebo podobne, ako sa zima pýta, že čo sme robili v lete, tak susedia a známi sa spýtajú, že čo nám doniesol Ježiško. A keď málo, potom je to signál, že sme našu trhovú ekonomiku neposlúchali. A to je hanba. A veľká.

Zamyslenie na okraj - Existuje vôbec niečo z čoho sme nespravili biznis?

Vianočné piesne sú ďalším pilierom vianočnej propagandy. A je ich teda po..., požehnane. Z rádia sa ozývajú vianočné piesne všetkého druhu, pretože práve ony sú najvhodnejšie na navodenie vianočnej atmosféry. A je ich naozaj toľko, že po Vianociach človek počuje v ušiach rolničky ešte takmer mesiac.

Rozjarene a mimoriadne citlivo spievajúci interpreti týchto piesní, s iskričkami v očiach v očakávaní tantiém za ich pesničku, sladko spievajú a prispievajú tak k správnej vianočnej nálade. A keď zaznie pieseň Last Christmas od indivídua Wham, tak má človek pomaly chuť nabehnúť na tú horskú chatu a všetkých ich tam postrielať. (To som prehnal, beriem späť.)

Filmy s vianočnou tématikou sú tretím pilierom vianočnej propagandy. Filmy o Márii, Ježiškovi a Santa Clausovi. "Otec, ty neveríš v Santu?" povie syn smutne otcovi, ktorý stratil vieru v Santu, avšak napokon ju, chvalacoca-cole, nájde! Alebo sa Santovi prihodí niečo zlé a my všetci trnieme, či len stihne rozviesť darčeky.

(Santa ako agent vianočnej biznis propagandy je proste overeným žolíkom.)

Ďalším pilerom vianočnej propagandy sú celebrity. Aké je len dojímavé, dozvedieť sa, že Heribanovci pred štedrou večerou idú nakŕmiť lesnú zver, ako bude sviatkovať Sisa Sklovská s Lelkešom, čo pečie Magálová, akú kapustnicu varí Emil Horváth, už nie najmladší. Stačí potom len štedrovečernú večeru začať prechádzkou a la Heribanovci, mať napečené podľa Magálovej, stromček vyzdobený podľa Lelkešovcov, kapustnicu podľa receptu Emila Horvátha. K tomu sa obliecť k večeri ako odporučí Ema Tekelyová a nakrajšie Vianoce sú tu!

Vianočné sviatky sa vďaka vianočnej propagande dajú čoraz ťažšie stráviť v pokoji. Tá psychopatická maniakálnosť tejto propagandy, ktorá je každým rokom silnejšia, to strašné presvedčenie, že vianočnú atmosféru treba navodiť aj cez mŕtvoly, sú často neznesiteľné.

K tomu si prirátajme aj amatérskych delostrelcov a pyrotechnikov, ktorým zrejme chýba vojna a teraz...

pokojné Vianoce!

Druhé zamyslenie na okraj - Nemôžem si pomôcť, sme hysterickou civilizáciou, ktorá vie všetko tak strašne preháňať.

Človeku preto nezostáva, obliecť si počas tejto propagandy akési antivianočné brnenie, ktoré ho má ochrániť pred jej mečmi a kopijami. Chodí sa mu vtedy aj pomerne ťažko, v tom ťažkom brnení, a nevie sa dočkať, kedy si ho dá dolu.

Preto, v tomto období, keď mnohí svojí spôsobom blbnú, zablbnem si aj ja a prichádzam

s Receptom na vianočné medovníčky Remi Kloosa.

Vianočnú múku, vianočný perníkový prášok, vianočnú sódu bikarbónu a vianočný kryštálový cukor spolu vianočne zamiešame na vianočnej doske. Pridáme 2 vianočné vajcia, vianočný med a vianočný margarín. Z vianočných surovín vypracujeme vianočné cesto. Ak sa nám vianočne lepí, vianočne ho podmúčime. Takto vypracované vianočné cesto zabalíme do vianočného celofánu a dáme do vianočnej chladničky na 2-3 vianočné hodiny.

Po odstátí vianočné cesto vianočne rozvaľkáme na vianočnej doske na vianočnú hrúbku asi 0,5 vianočných cm. Vianočnými formičkami vianočne vykrajujeme a vianočne ukladáme na vianočný plech vianočne vystlaný vianočným papierom. Ak ich chceme vianočne zdobiť vianočnou cukrovou polevou, nepotierame ich vianočným vajíčkom. Takto vykrojené vianočné medovníky vianočne pečieme vo vianočne predhriatej vianočnej rúre na 200 vianočných stupňov Celzia asi 8 vianočných minút.

Upečené vianočné medovníky zdobíme vianočnou cukrovou zmesou, ktorú sme dostali vymiešaním vianočného práškového cukru, vianočného bielka a vianočnej citrónovej šťavy. Ozdobíme guličkami Dr. Oetkera alebo Dr. Čentéša.

 

A po recepte, jedno úprimné prianie:

Skutočne pokojné Vianoce vám prajem!


Zdroj:

http://www.jetotak.sk/editorial/propaganda-vianoc-s-receptom-na-vianocne-medovniky

 

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 21364   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1480)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy