?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


slobodomurárstvo
5.3. 13, 14:02
elem píše: Aký je rozdiel medzi toleranciou a bratstvom?
Tolerancia znamená akceptovať, že v slobodomurárstve je zopár blbcov.
Bratstvo znamená, že ich nemenujeme.

Pierre DAC


..20. marca 2013 o 19 hodine bude v čajovni My a mama stretnutie s členom Najvyššej rady a čestným majstrom Logii Epicure
pánom Michelom Dubostom,
téma stretnutia : Slobodomurárstvo : koniec alebo začiatok? Legendy a reality.
Ste pozvaní, tešíme sa..

Pozvánky si môžete zarezervovať v čajovni.


čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
verzia pre tlačiareň

Dakar - navigácia na ceste
29.1. 13, 02:53

ten prvý zľava ja Jaro Miškolci..to je náš navigátor na ceste..

elem píše: V stredu, 30.januára 2013 opäť privítame v čajovni navigátora
z ralley Dakar v Latinskej Amerike Jara Miškolciho, Slováka z
Martina súťžiaceho v česom tíme..o 19,30 hodine bude s nami
zdieľať svoje úžasné zážitky v pretekov, zážitky zo stretnutí s ľuďmi,
zážitky o prekonávaní vlastných limitov..zastavte sa a poseďte spolu
s nami pri dobrom čaji, vodnej fajke a výnimočnej aj skvelej káve
z Brazílie a Argentíny..

čítaj poznámky (4) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
skodadryada30.Jan:09:10

verzia pre tlačiareň

Deň mimo čas - maysky sviatok mieru, priateľstva, lásky
19.7. 12, 11:58
elem píše: Deň smiechu, ticha, letných kvetov,
smrť nie je  - je len zmena svetov

Deň mimo čas  25.7.2012  Program
  00,00 – 02,00                     Hawaiska hula – tanec  Xénia (Centrum zlatá špirála) + relaxačné maste a lektváre a pierka na masáže a minerály a kryštály..a pohoda a krásne hudba..bytie...

02,00 – 04,00                     Film zdielanie o putovaní po svete / svetový mier - filmy o krásnych krajinách a zákutiach sveta..o najväčšej vlne (Amazónka) na svete v deň jarnej rovnodennosti a zvláštnostiach na modrej krásnej planéte Zem..
                                              vstupné : dobrovoľné

04,00 – 06,00                     Guatemala rozprávanie Jakub Mižičko - púšť a more ťa vždy akoby posilnilo ..džunga ti dá zabrať a prenikne do posledného kúta tvoje duše..vie ťa rozobrať na molekuly..
                                              vstupné : dobrovoľné

06,00 – 08,00                     Ničnerobenie spánok/meditácia/relaxácia ..
                                               vstupné : dobrovoľné

08,00 – 10,00                     Káva/čokoláda raňajky
                                              kúsky čerstvého ovocia v čokoláde (www.chutnekytice.sk), káva Mexiko, Guatemala..,   : pozrite si stránku www.chutnekytice.sk ! uvidíte, aké skvelé a krásne kúsky čerstvého ovocia v čokoláde budeme raňajkovať..
                                              a káva?   žiadne strojové presso či latte..ale mexická a guatemaská (dosť drahá) káva čerstvo mletá na klasickom ručnom mlynčeku a zalievaná.. a pečivo a koláčiky..tie,ktoré hostia prinesú ..
                                              vstupné : 2,-eurá 
                                                                                                                                    
10,00 – 14,00                    Originál tričkoworkshop batikovanie
                                              vstupné :  2,-eurá + treba si priniesť vlastné biele tričko - batikovanie v microvlnke a originál visačky len pre tento deň..

14,00 – 16,00                     Hudba

16,00 – 17,00                     Čas je Umenie – múdrosť starých Mayov.  Ing. Slobodníková – mystika roku 2012. -  trochu inak o Mayoch..o kalendári Mayov,
                                              ktorý používajú dodnes bežný ľudia v danom regióne, o takom kalendári ako u nás lunárny..čo v ktorý deň robiť..podobný tomu, čo každý týždeň čítajú návštevníci na pútnikoch..
                                              vstupné : dobrovoľné

17,00 – 18,00                     Ja a plynutie času.
                                              Dúhová arteterapia. Ing. Slobodníková
                                              Pre každého zábavná arteterapia, účastníci na záver zostavia spoločný obraz. Maľuje sa na malé kúsky/štvorčeky kartónu za zvukov hudby. .
                                              vstupné : 2,- eurá

18,00 – 18,40                     Hudba : Silvia Slobodníková spev+Matej Holinagitara
                                              piesne: Coldplay - The Scientist, Oasis - Wonderwall, John Lenon – Imagine
                                              vstupné : dobrovoľné

18,40 – 20,40                     Berkat– krst bábik (oči pre Afganistan) - Mier! prečo Afganistan? česká novinárka o svojich aktivitách v Čečensku a Afganistane, o vyhostení z Ruska..
                                              a handrových bábikach a iných aktivitách, ktoré prinášajú peniaze na nákup rohoviek pre Afgáncov..berkat znamená šťastie..
                                              česká novinárka Petra Procházková,
                                              spevák Maroš Bango  krstný otec bábik .. nevidiaci spevák pokrstí cukrom a ďatlami bábiky a zaspieva krásnym hlasom ..
                                              vstupné : dobrovoľné

21,00 – 24,00                     Krása žien - tanec Rustiqua ..nádherné tanečnice, nádherné šperky, nádherné kvety a rytmus ..
                                              vždy keď tancujú u nás v čajovni - je to u nás ako v utečeneckom tábore..hlava na hlave..
                                             miesto na sedenie sa vytvára tak, že  stojíte uprostred neznámych ľudí a zosuniete sa dole na zem..to je vaše miesto..a všetci sa tomu tešia..ja, majiteľka čajovne na to vždy rezignujem bo vidím, že každý je v pohode
                                              vstupné : dobrovoľné


..oslava sa koná prvýkrát  na Slovensku, v suvislosti s mayskym poznanim a tradiciou, ktora v sebe zahrna tzv. Den mimo cas, den bodu, kedy vsetko plynie okolo nas ............je to cas zastavenia a zaroven plynutia.......cas "sladkeho nerobenia   ", cas rozjimania,
spevu, tanca, cas radosti ..... Pridite na ako dlho, kratko sa Vam bude pacit, hoci aj na cely den, ktory zacina a konci o 00.00 hod. alebo na urcitu aktivitu, ktoru by ste radi spolu s nami sdielali...

elem
ps:
prvé reakcie na pozvania sú skvelé..niektorí sa k nám do čajovne zberajú na celý deň aj s pyžamom a zubnou kefkou..jedlom či rannými liekmi ..
..kto to u nás pozná, tak vie/tuší, že to bude ozaj zvláštny deň..mimo čas..

www.myamama.sk
www.chutnekytice.sk
www.ziv.sk
www.zlataspirala.sk

čítaj poznámky (12) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
guatemalaPan.Jezisk.Kristus21.Jul:02:49

verzia pre tlačiareň

biznis protokol - vrátnici/recepcia - prednosti do dverí, výťahu
2.4. 12, 03:25
elem píše:

Ak ideme na pracovné strentunie do firmy, inštitúcie - ten, kto nás víta na vrátnici či recepcii je v pozícii hostiteľa a podáva nám ruku ako prvý. A to aj v prípade, že je to asistentka či sekretárka a je na nižšej pracovnej pozícii ako sme my.

Na vrátnici, recepcii firmy nedávame vizitku. Len podáme ruku a usmejeme sa (netvárime sa smutne). Vizitku dáme až na sekretariátu alebo až na mieste rokovaia, stretnutia.

Dôležité je všimnúť si : ak hostiteľ/hostiteľka - teda ten človek, ktorý nás na vrátnici víta, povie vetu : ak dovolíte, pôjdem prvý/prvá. Je to pre nás signál, že sa radíme za hostiteľa/hostiteľku tak jeden krok za neho/ňu a počas cesty na miesto rokovania prípadne sekretariát - s ním/ňou nedebatujeme. Nevedieme s ním/s ňou spoločenskú konverzáciu.
Niečo v tom zmysle, je vhodné povedať aj v situáciach, ak príde na pracovné stretnutie viac ľudí. V situáciach kedy nie je (nám) jasné, známe - kto má akú pozíciach a postavenie. Vtedy , ak sme v pozícii hostiteľa a vítame hostí na vrátnici, recepcii firmy - jednoducho povieme - že pôjdeme ako prví a zoskúpenie hostí nechávame na nich (nech kráčajú zoskúpení ako uznajú za vhodné). Ak by sme to ako hostiteľ nepovedali - potom by sme mali hostí "usporiadať" tak, že ten , ktorý je na najvyššej pracovnej pozícii by išiel po našej pravici, ten na nižšej pracovnej pozícii po ľavici ..ten na ešte nižšej pracovnej pozícii vpravo za nami ..a tak  ďalej..a cestou na miesto rokovania vedieme spoločenskú konverzáciu.
To znamená, že sa s dotyčnými hosťami rozprávame. Témou spoločenskej konverzácie nie je šport. Témou spoločenskej konverzácie je dávanie komplimentov a oceňovanie.

Ak je hostí na stretnutie viac a všetci sa naraz nezmestia do výťahu - môže hostiteľ, ktorý víta hostí privolať ešte jedného človeka, aby sprevádzal hostí. V praxi to znamená, že žiadny hosť nechodí sám bez sprievodu po firme, inštitúcii - napr, že "my pôjdeme výťahom a vy, ostatní choďte schodami a stretneme sa na štvrtom poschodí..
Správne je teda prizvať ešte jedného "hostiteľa" - ten sa pozdraví, podá ruky hosťom a povie, že ich bude správaádzať napr. po schodoch na miesto rokovania. ten prvý hostiteľ ide so skupinkou hostí výťahom.

Do výťahu vstupuje ako prvý hostiteľ, resp. človek na nižšej pracovnej pozícii. Prednosť je tu daná bezpečnosťou hosťa. Všetky dvere do výťahu sa považujú ako dvere, otvárajúce sa dovnútra. Keďže platí "pán ide s dverami" (myslím tým, že ten kto dáva prednosť inému ide s dverami). Platí to aj pre dvere na výťahu, ktoré sa otvárajú nie dovnútra ale smerom k nám. Je to trochu nešikovné - nuž ale bezpečnosť je na prvom mieste - situáciu môžeme zľahčiť okomentovaním toho, čo sa deje : je to nešikovné, zvládneme to..nech sa páči za mnou..
Do výťahu vždy vstupuje ako prvý človek na nižšej pracovnej pozícii. Prednosť človeka na vyššej pracovnej pozícii je daná práve  bezpečnosťou, bezpečnosťou pre človeka na vyššej pracovnej pozícii.
Dá sa povedať, že aj v spoločenskej etikete platí : muž vstúpi do výťahu ako prvý a žena až za ním - prednosť, komfort, bezpečnosť je daná žene.
Platí to tiež pre všetky dvere, ktoré sa otvárajú na fotobunku (haly hotelov, letísk, firiem..)Ako prvý ide vždy hostiteľ alebo človek na nižšej pracovnej pozícii.
Bezpečnosťou sa rozumieme to, že keby tam výťah nebol, keby bola nejaká porucha na výťahu ..tak človek, ktorému dávame prednosť zostane v bezpečí mimo výťah..a nažive v krajnom prípade..ak by fotobunka zrazu nefungovala..človek, ktorému dávame prednosť by bol v bezpečí mimo nefungujúce dvere haly..zaseknutý by tam bol hostiteľ alebo človek na nižšej pracovnej pozícii.. deľba údeľu :-)..

Prednosť neznamená to, že niekto vstupuje ako prvý lebo je na vyššej pracovnej pozícii.

Do dverí sa prednosť poradia dáva tak, že : ak sa dvere otvárajú smerok k nám - a my dávame prednosť niekomu na vyššej pracovnej pozícii - otvoríme dvere smerom k nám a necháme dotyčného prejsť, v tomto prípade prekročí on ako prvý prah ..
- ak sa dvere otváraju smerom dovnútra, ideme s dverami dovnútra - teda prekročíme prah ako prví my - a ten , komu dávame prednosť vo dverách - ide až za nami,  ako druhý..
Ako som už  napísala vyššie - dvere do výťahu a otváranie dverí (sklenených plôch)sa považujú ako dvere, ktoré sa otvárajú dovnútra..

 

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
verzia pre tlačiareň

biznis protokol - telefón na stole
28.3. 12, 05:39
elem píše: Médiami  živenú tému o tom, ako pán Sulík pri rokovaní s veľvyslancami vyložil/mal na stole mobil (a nielen to - nebudem sa k tomu vracať) - nikto z médií,ak už sa pasovali do rolí  znalých - nedotiahol/nedal to na pravé miesto.

Pri pracovnom či spoločensko-pracovnom rozhovore/rokovaní možno mať na stole v prípade, ak mobil uvedieme. Nie je to uvedenie akože, dobrý deň toto je mobil značky XXX - tak sa to nemyslí.

Uvedenie mobilu : "mrzí ma to, budem mať na stole mobil - čákam telefonát od syna"
                                     ak vás to nemrzí, tak to nehovorte - je to poznať 

- jediný dôvod, pre ktorý môžem mať mobil na stole a telefonovať pri rokovaní (lovení mamutov, ako som inde napísala) - je rodinný dôvod. Ak lov mamutov berieme ako hru s pravidlami - potom je možné uviesť tento dôvod (a je jediný, ktorý je akceptovateľný/akceptovaný) pre prípady, že má volať iný klient či zákazní, šéf alebo kolega..

Prečo takáto hra?
Nuž preto, že ak s niekým lovím mamuty, ak s niekým rokujem/rozprávam sa - mala by som venovať v danom okamžiku pozornosť len jemu
- ak ma pri tom volá šéf - môže to svedčiť o zle zorganizovanej práci
- ak mi volá nejaký iný klient či zákazník a ja sa začnem s ním vybavovať - je to opäť zle zorganizovaná práca alebo to svedčí o tom, že niekto je dôležitejší ako ten, čo práve sedi so mnou pri stole
- ak sa odvolávam na iného ako na autoritu - ak zodvihnem s tým, že ve´d je to ten a ten pán dôležitý! - je to manipulácia, ktorej sa hovorí "odvolávanie sa na autoritu". Jej cieľom je partnera buď ohúriť/ovplyvniť  niečo v zmysle : koho to ja poznám! počúvaj.. nech je dôvod akýkoľvek  (hoci aj podsunutie informácie, aby sa ten s kým sedím pri stole zorientoval, že s kým má dočinenia..)  - možno to považovať za manipuláciu.

Nič sa nemusí stať, vzťah sa nemusí narušiť, ak "veci"o ktorých sa práve debatuje/riešia sa - fungujú, sú dohodnuté.

Situácia sa môže zmeniť v okamžiku, ak sa "veci" nedejú v prospech partnera, ktorý si chtiac nechtiac "musel" vypočuť náš rozhovor počas rokovania s ním .. a ak dôjdu argumenty nastupuje na pomoc naše racio, ktoré nenechá ani jedno okienko v mozaike nášho vnímania voľné/prázdne a zaplní ho konštatovaním, že nedohodli sme sa preto lebo ja som telefonovala, ja som uprednostnila niekoho iného, ktorý volal, ja som submisívna a musí zdvihnúť mobil šéfovi (bohvie prečo?) či kolegyni,ktorá mi bohviečo zdeľovala..dešifrovanie dôvodov zdvihnutého telefónu sú všakovaké..

Prevenciou je dôvod :  "bude mi volať ten a ten z rodiny" .
A ak nastane tá situácia - je efektívne a podľa pravidiel lepšie rozohrané. Zodvihnem telefón.

To isté môže urobiť i náš partner.
Ak sme obaja znalí - hra je na svete. Obaja vieme, čo sa deje.

Zisky z tejto hry?
Nekazí sa vzťah. Nikdy vám či mne nikto nemôže vytknúť/povedať, že ste sa pri rozhovore s ním venovali niekomu inému a znižovali dôležitosť práve prebiehajúceho rozhovoru/stretnutia, že neúspech sa bude pripisovať nesústredenosti či odbiehaniu počas rozprávania/riešenia.

A ak niekto namieta, že či je rodina (mama, otec, sestra, brat, brat, vnuk ..) prednejšia než lov mamutov?
Je prednejšia.
Je na prvom mieste.
Je všetko, čo ozaj máme.

Tam sa po love manutov vraciame.  ( hm, zvláštne vyšlo v tomto kontexte slovo lov  ...

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
verzia pre tlačiareň

biznis protokol - časť tretia, telefonovanie
27.3. 12, 03:09
elem píše: Podľa pravidiel je  vhodné dohodnúť si pracovné stretntuie minimálne tri dni vopred.

Štruktúra telefonického prihlasovania je nasledovná :
na prvom mieste je pozdravo : dobrý deň (nie -  brý deň, či áno?), dobrý večer, dobré ráno (po polnoci je už dobré ráno)
na druhom mieste je to, čo chceme, aby si druhá strana zapamätala : buď priezvisko, meno volajúceho alebo názov firmy
na treťom mieste je to, čo zostalo po rozhodnutí sa o poradí na druhom mieste

je vhodné dodržiavať toto poradie, je limitované pozornosťou a schopnosťou človeka sústrediť sa na hlas iného

Telefonické dohováranie si termínu má formu akejsi hry :
príklad:
chcem sa s niekym pracovne stretnúť a mám v kalednári voľný len štvrtok od 10 do 12 hodiny.
môžem zavolať dotyčnej osoby a povedať, že vo štvrtok o 10,30 hodine a hotovo, vymaľované.

..čo ak je dotyčná osoba práve  v čase môjho telefonátu v strese po telefonáte šéfa, matky, svokry, priateľa, učiteľky zo škôlky jej syna, po  náročnej porade plnej príkazom a úloh  - a moja otvorená a úprimná požadavka na štvrtok o pol jedenástej jej nepadne práve vhod a môj jednoznačný hlas o jednoznačnom čase (a mojej potreba sa stretávať, nevolá ona) dešifruje ako jeden z ďalších príkazov/požiadaviek - a  padnúc takto do rany je vždy riskantné - môže odpovedať : že nie a nech sa páči zavolať niekedy koncom budúceho týždňa!

je efektívnejšia akási forma hry :
hrať rolu profesionála, ktorý akceptuje partnera a tak zavolám dotyčnej osobe a poviem : dobrý deň, elem, firma xxx - potrebujem s vami hovoriť o "čiernych mravcoch"(akože) - mohli by sme sa spolu stretnúť? vyhovovalo by vám to na začiatku alebo na konci týždňa? lebo mne by to vyhovovalo vo štvrtok.. dopoludnia alebo po poludní? lebo mne okolo pol jedenástej..

..je väčšia šanca na dohodu, pretože dávam - akoby  - druhej strane na výber - elimimuje sa jednoznačný tlak na druhá stranu a naša požiadavku nie je vnímaná ako príkaz, bez možnosti rozhodnúť sa - volaná osoba aj keď by bola v strese - takto štrukturovaná požiadavka tento stres nezvyšuje ..

..naviac je veľmi pôvabné, ak sa dohadujú na pracovnej schôdzke dve osoby, ktoré poznajú "hru" - vytvára to priestor pre chápajúci úsmev a ľahkosť ..a začiatok normálneho ľudského vzťahu.

čítaj poznámky (7) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
telefonovaniedarka27.Mar:07:38

verzia pre tlačiareň

k vizitkám
25.3. 12, 18:52
elem píše:

Vizitku môžeme priložiť k darčeku, inému predmetu  namiesto dopisu či lístku, aby bol známy odosielateľ. V tejto situácii sa na vizitku pod meno doplňuje a.c. = "avec les compliments" alebo "with compliments". Na takúto vizitku  sa odpovedá rovnako vizitkou s ďakovnou formuláciou p.r. (pour remercier). Ak dáme niekomu predmet osobne, vizitka sa samozrejme neprikladá.

Pri blahoprianí sa posiela vizitka s označením p.f.(pour feliciter). Odpovedá sa vizitkou sa skratkou p.r.

Pri blahoprianí k Novému roku platí skratka p.f.N.A. 2012. Táto vizitka sa opláca vizitkou s ďakovnou značkou p.r.et p.f. N.A. 2012.

Ako poďakovanie sa posiela sa vizitka s poznámkou p.r.(pour emercier) Táto vizitka sa posiela ako odpoveď na všetky zaslané vizitky s výnimkou vizitiek so skratkou p.p.c. (pour prendre cong).

Ak chceme vyjadriť sústrasť, zasielame vizitku so skratkou p.p.p. (pour prendre part) alebo p.c. (pour condoléance). Na tieto vizitky sa odpovedá skratkou p.r.

 

Na vizitky sa okrem uvedených skratiek sa nepíšu žiadne iné zdelenia.

Uvedené  skratky sa píšu do ľavého dolného rohu vizitky. Odpoveď na zaslanú vizitku má byť odoslaná do 24 hodín. Na vizitky sa píše mäkkou obyčajnou ceruzkou.

Ak sa stane, že prídete na dohodnutú schôdzku a dotyčný partner nie je prítomný alebo prídete za partnerom na pracovisko neohlásene a obchodný partner tam nie - môžete mu nechať vizitku so zahnútým pravým horný rohom smerom k menu na vizitke. To znamená, že kedykoľvek v priebehu 24 hodín sa vám neprítomný obchodný partner má ohlásiť..je možné takto nechať viziktu aj s materiálmi, ktoré nechávať obchodnému partenrovi, ak nie je vo svojej firme.. jednoduchu zahnete pravý horný roh na vizitke, normálne ho ohnete a hotovo..to isté platí samozrejme aj pre nás, ak takúto vizitku niekto nechám pre nás.
..kedysi bol na Slovensku nórsky telefónny operátor, táto firma mala dizajn firemných vizitiek práve taký, že jednoducho nemal pravý horný roh, vizitky boli bez pravého horného rohu, čo malo značiť, že kedykoľvek sú k dispozícii..

..ak ideme na pracovné stretnutie/rokovanie cez sekreteriát  používame dve vizitky : jednu vizitku nechávame na sekretariáte a druhú dáme tomu človeku, ku ktorému nás sekretárka/asistentka zavedie, či u ktorého nás ohlási.
Situácia môže byť nasledovná :
sekretárke dáme pri príchode našu vizitku, tá prečíta naše meno a položí si ju na stôl pred seba. Ak dostane od človek/šéfa signál, že nás môže uviesť - môže to urobiť dvojako : nechá vizitku, ktorú sme jej dali ležať na stole a uvedie nás šéfovi..a potom dáme šéfovi po usadení našu vizitku my. Alebo sekretárka zoberie vizitku, ktorú sme jej dali a uvádzajúc nás dá našu vizitku šéfovi, potom už jemu v jeho pracovni vizitku nedávame, už ju má. No pri odchode dáme vizitku sekretárke, pre pamäť.
Je neslušné, ak šéf s našim ochodom dáva sekretárke naše vizitku so slovami, aby ju založila ..
Pri skupinových pracovných stretnutiach (ak zasadá viac ľudí), je dovolené normálne požiadať niekoho z tímu oproti, aby nám zoradil vizitky tak, ako naši partenri sedia..
 


 

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
verzia pre tlačiareň

ešte staršie články...

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3346)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy
Oshova dynamická meditácia
@ aktuality, akcie, krátke správy
24.10. 15, 09:55
od.: darka : Oshova dynamická meditácia v Bratislave - DK Dúbravka
- od novembra 2015 každú sobotu o 8.00 hod.
čítať ďalej...

čítaj poznámky (2684)
napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Moncler Abrigos Hombres : 2014 Moncler Outlet Australia Venta
fábrica de ar
Replica Rolex Submariner Date Watch: Yellow Rolesor - combination of 904L steel and 18 ct yellow gold – M116613LN-0003 [922b] - $185.00 : Replica Rolex Watches, rolexmenwatchescopy.cn
Moncler Down Coat Men Elegance Black [422e] - $309.00 : Professional Moncler Down Jacket Outlet Store, moncleroutlets.cn
MontBlanc John F. Kennedy rullekuglepen [dae1] - DKK 748 : Professional montblanc pen stores, montblancnewoutlet.co
. . .

Krása živých miniatúr
@ aktuality, akcie, krátke správy
21.3. 15, 03:59
od.: katka :

25.4. - 3.5.2015, Košice

Tento rok sa po dlhšej prestávke opäť vracia Bonsai klub v Košiciach s klubovou výstavou priamo do srdca mesta. Od 25. apríla do 3. mája 2015 a v čase od 10:00 do 18:00,  pestovateľov a ich stromy nájdete v átriu Východoslovenskej galérie na Hlavnej ulici č. 27. čítať ďalej...

čítaj poznámky (1638)
napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Relojes Longines
cheap Montblanc Pens Outlet Online Shop,Mont Blanc Online Outlet Store
Moncler Outlet Online Store -82%OFF- Moncler jackets Outlet shop
Explorer II
Replica Cartier watches, DELICES DE CARTIER
. . .

Metóda One Source
@ aktuality, akcie, krátke správy
16.3. 15, 05:42
od.: katka :

Pozývam Vás na prednášku autora metódy One Source, lektora a spisovateľa Braňa Rybičku, ktorá sa uskutoční v priestoroch EZOFITu (bývalé Regeneračné centrum ENERGY) na Komenského 3 v Košiciach v utorok 17. 3. 2015 o 17.00 hod. čítať ďalej...

čítaj poznámky (13)
napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Scegli la tua moda Cartier Replica Watches online
Omega Orologi : Replica professionale orologi negozi, replicawatch.com.cn
Hög kvalitet Bästa schweiziska Replica Bell Ross klockor , köpa den perfekta imitationer av Bell Ross klockor lätt .
Franck Muller klockor
Panerai réplica relógios - relógios 3A SWISS
. . .

Odovzdávanie cien ČAJOMIL ROKA a ZLATÁ MYŠ 2013 sa blíži
@ aktuality, akcie, krátke správy
17.9. 13, 04:58
od.: katka : Viac tu

https://www.facebook.com/events/538223869591949/

čítaj poznámky (3)
napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Replica montres Richard Miller
Copy Watches Longines Watch La Grande Classique With White Dial Couple Watch Post1571 - $212.00 : Professional replica watches stores, swisswatcheslove.co
Chopard Uhren